Expozice a výstavy
Umění starého světa

Stálá expozice

Národní galerie v Praze - Palác Kinských

Zahájení 2011

 

Nová stálá expozice NG představuje souhrn umění starověkých kultur celého světa. Exponáty jsou instalovány do dvou pater Paláce Kinských na Staroměstském náměstí - naší snahou bylo vložit sbírkové předměty do tohoto památkového objektu tak, aby jeho charakter zůstal viditelný. Fundus expozice je proto střídmý, ve světlých a tmavých tónech doplněných konstrastní tmavě červenou...

Zobraz více

Stálá expozice

Národní galerie v Praze - Palác Kinských

Zahájení 2011

 

Nová stálá expozice NG představuje souhrn umění starověkých kultur celého světa. Exponáty jsou instalovány do dvou pater Paláce Kinských na Staroměstském náměstí - naší snahou bylo vložit sbírkové předměty do tohoto památkového objektu tak, aby jeho charakter zůstal viditelný. Fundus expozice je proto střídmý, ve světlých a tmavých tónech doplněných konstrastní tmavě červenou barvou pro významné exponáty. Prostor je dále doplněn černými podlahami, které vymezují některé celky expozice.

Expozice ve druhém patře je věnována umění antického světa. Tato část je více monochromatická, bílá mramorová torza vynikají na pozadí černých panelů. Samostatnou kapitolu tvoří sál umění starověkého Egypta, který díky tlumenému osvětlení a tmavému fundusu navozuje tajemnou atmosféru. Dále je zde umístěn sál krátkodobých výstav a lektorské oddělení.
První patro potom představuje sbírky asijského umění. Tato část je laděna do teplejších zemitých odstínů tmavě červené. Polychromované a zlacené objekty jsou prezentovány na světlém fundusu, který téměř splývá s interiérem paláce a dává vyniknout barevnosti exponátů.

Ak. arch. Jiří Javůrek

Ing. arch. Silvie Bednaříková

Ing. arch. Jaroslav Malý

Ing. arch. Tereza Karásková

Ing. arch. Jan Bouček

Zobraz méně