Expozice a výstavy
Jan Hus a Pražská univerzita

JAN HUS A PRAŽSKÁ UNIVERZITA

krátkodobá výstava

křížová chodba Karolina Univerzity Karlovy

Zahájení duben 2015

 

 

Výstava prezentuje život Mistra Jana Husa jakožto osobnosti, jeho díla a vztahu k pražské univerzitě. Koná se v autentickém prostředí Karolina - prostoru tak výrazném, že by ho výstavní mobiliář neměl upozaďovat. Volný průhled křížovou chodbou je řešen sdruženými panely podél stěn do míst, kde se na stěnách...

Zobraz více

JAN HUS A PRAŽSKÁ UNIVERZITA

krátkodobá výstava

křížová chodba Karolina Univerzity Karlovy

Zahájení duben 2015

 

 

Výstava prezentuje život Mistra Jana Husa jakožto osobnosti, jeho díla a vztahu k pražské univerzitě. Koná se v autentickém prostředí Karolina - prostoru tak výrazném, že by ho výstavní mobiliář neměl upozaďovat. Volný průhled křížovou chodbou je řešen sdruženými panely podél stěn do míst, kde se na stěnách sbíhá žebroví kleneb. Tvarování panelů reaguje na geometrii kleneb tak, aby je doplňovaly, nikoliv jim konkurovaly.

 

Důležitou součástí výstavy je vizuální působení grafiky na panelech - motivy historických výjevů, dotvářející dobovou atmosféru. Grafika na panelech je obohacena statickými projekcemi obrazového materiálu na stěny pomocí gobo projekcí a filmového materiálu. Smyslem použití velkoplošné grafiky je snaha o přiblížení tématu Husova života a smrti, potažmo atmosféry doby, v níž Mistr Jan Hus žil.

 

 

akad. arch. Jiří Javůrek,

Ing. arch. Jakub Žák,

Ing. arch. Silvie Bednaříková

 

Zobraz méně