Expozice a výstavy
Albrecht z Valdštejna a jeho doba

Krátkodobá výstava

Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - Malá Strana

15.listopadu.2007 - 02.března.2008


Návrh expozice byl inspirován geometrickým tvaroslovím barokních zahrad. Kompozice panelů v hlavním prostoru Valdštejnské jízdárny vytváří ornament složený z opakujícího se tvaru o půdorysu...

Zobraz více

Krátkodobá výstava

Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - Malá Strana

15.listopadu.2007 - 02.března.2008


Návrh expozice byl inspirován geometrickým tvaroslovím barokních zahrad. Kompozice panelů v hlavním prostoru Valdštejnské jízdárny vytváří ornament složený z opakujícího se tvaru o půdorysu písmene L, jehož středem je vedena hlavní, pohledová a komunikační osa.
Na několika místech byly v expozici ponechány průhledy do Valdštejnské zahrady - tím jsme propojili výstavu a vystavené exponáty s reálným, barokně řešeným prostorem.
Koncepce výstavy byla členěna do čtyř oddílů. První tři oddíly byly umístěny do hlavního prostoru jízdárny, čtvrtý oddíl – Bestia Vixit, který byl chápán jako představení vlivu osobnosti Valdštejna na následující historických obdobích, byl umístěn v mezipatře, odkud mohl návštěvník přehlédnou celou výstavu a obrazně tak i průřez Valdštejnovým životem. Tento pohled se naskytl až v závěru výstavy a diváku se tak odkryl horní plán panelů asociující strukturu italské barokní zahrady.

Projektu byla udělena cena Českého výboru ICOM v soutěži Gloria Musealis 2007

 

Zobraz méně